Edukacinės pamokos Panevėžyje

PA240037pp
    Rodos dar tik prasidėjo mokslo metai, o jau ir sulaukėme rudens atostogų. Nors mokykloje jauku, šilta ir smagu, bet norisi ir pakeliauti. Spalio 24 d.(prieš pat atostogas) mūsų gimnazijos aštuntokai išvyko į edukacines pamokas Panevėžyje. Ilgai ruošėmės, svarstėme ką aplankyti. Nutarėme vykti į Panevėžį-miestą šiaurės Lietuvoje. Kelionei buvome pasiruošę. Autobuse skambėjo klegesys, šnarėjo lukštenamų saldainių popieriukai. Visi suklusome, kai auklėtoja paprašė tylos. Mūsų laukė staigmena- kelionės viktorina. Viktorina kelionėje-smagus reikalas. Čia teisingi atsakymai vertinami ne balais, o prizais ir saldainiais. Teko pasukti galveles ką žinome apie Antanašę, Obelius, Rokiškį, Kupiškį ir patį Panevėžį. Spėliojant ir klausantis įvairių istorijų atriedėjome į Panevėžį.

    Pirmiausia aplankėme Panevėžio krašto muziejų. Apžiūrėjome ekspozicija „Kryždirbystė Aukštaitijoje". Sakralinės medžio skulptūros – meniškiausia ir labiausiai brangintina tradicinio liaudies meno dalis. Ekspozicijoje pristatomos garsiausių Vidurio Aukštaitijos dievdirbių išlikę darbai. Eksponuojamos šventųjų skulptūrėlės , atkurta XIX a. pb. – XX a. pr. kryždirbio, dievdirbio dirbtuvėlės aplinka. Čia eksponuojami autentiški stalių, dailidžių įrankiai, kuriuos naudojo to laikotarpio meistrai, kurdami savo kūrinius.

    Likome sužavėti ekspozicija ,, Lietuvos gamta, Valerijono Straševičiaus pasaulio vabzdžių kolekcija". Tiek įvairių vabzdžių ir drugelių, kad net akys apraibo. Krašo istorijos ekspozicijoje mus pasitiko muziejaus restauratorius. Jis mums papasakojo daiktų restauravimo istoriją., supažindino su pagrindiniais restauratoriaus darbo įrankiais, paaiškino, kokiais būdais ir priemonėmis galima pačiam restauruoti įvairius daiktus ir rakandus, papasakojo apie restauratoriaus profesiją.

   Buvome nustebinti virtualios parodos ekspozicija ,, Lietuvos paveldas". Tokioje parodoje negalioja muziejaus lankymo taisyklė- eksponatų rankomis neliečiame. Jei neliesi- nieko nematysi, jei neklausi- nieko nežinosi, jei nesuksi-nieko negirdėsi.

    Savo kelionę tęsėme meninio stiklo studijoje ,,Glasremis". Čia stiklo gaminiai kuriami rankomis.

    Žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje dailininkas Remigijus Kriukas ir yra šios unikalios studijos įkūrėjas. Apie studijos veiklą ir stiklapučio profesiją mums papasakojo ekskursijos vadovė. Susikaupę stebėjome, kaip gimsta tikri meno kūriniai. Turėjome nemažai klausimų į kuriuos mums mielai atsakė vadovė.

    Palikę unikaliąsias stiklo dirbtuves vykome pietauti ir pasirūpinti lauktuvėmis į prekybos ir pramogų centrą ,,Babilonas".

 

8 klasės mokinė Kamilė Buičenkaitė

PA240032

PA240033

PA240034

PA240035

PA240037

PA240040

PA240042

PA240043

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija