Vėl projekte ,,Nepamiršk parašiuto”

Titulinistitulinis

Siekdama ugdyti jaunimo pilietiškumą ir socialinę atsakomybę antrus metus iš eilės mūsų gimnazija dalyvauja jaunimo švietimui skirtame projekte ,,Nepamiršk parašiuto“, kurį inicijuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (,,Sodra“). Šiemet projekto dalyviai 10-12 klasių moksleiviai. Projekto metu 10-11 klasių mokiniai įgys žinių apie socialinio draudimo sistemą, sužinos neoficialaus darbo pavojus, socialines garantijas pasirinkus vienokią ar kitokią darbo formą, privalumus mokant socialinio draudimo mokesčius, o dabartiniai 12 klasės mokiniai praeitais mokslo metais jau dalyvavę projekte toliau gilins savo žinias.

Mokytojams, dalyvaujantiems projekte, dar rugpjūčio mėnesį buvo surengti mokymai, mokiniams parengta medžiaga – specialūs sąsiuviniai ir nuotaikingi vaizdo filmukai apie socialinio draudimo sistemą. Mūsų gimnazija projekto medžiagą integruoja į klasės valandėles, skirtas ugdymo karjerai programos įgyvendinimui. Projekto dalyviams yra pasirengę padėti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klientų aptarnavimo skyriaus Zarasų poskyrio vedėjas Romanas Achranovičius bei Zarasų rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova.

Siekiama, kad projektas būtų ir naudingas, ir smagus bei įdomus, tad bus organizuojami ne tik užsiėmimai socialinio draudimo tema, bet ir protų kovos su Robertu Petrausku gimnazijų lygoje ,,Nepamiršk parašiuto 2018/2019“.

Ketvirtadienį (spalio 18 d.) gimnazijoje įvyko bandomasis protų kovos žaidimas, tikrasis, įskaitinis protų kovų žaidimas numatytas lapkričio 22 d. Utenoje (viso 5 įskaitiniai žaidimai), kur susirinks visos Utenos regiono komandos. Mūsų gimnazija atstovaus komanda ,,Išgelbėk draugą“, tad ir linkime jai smagaus ir įdomaus žaidimoǃ

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos