Veiklos Amatų centre Antazavės dvare

ppp
    Draugystė su Amatų centru Antazavės dvare užsimezgė jau prieš keletą metų. Dar labiau ji sustiprėjo gimnazijai pradėjus dalyvauti projekte ,,Pažink valstybę" ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Zarasų krašto muziejumi (Amatų centras yra muziejaus padalinys).

Nuo tada esame socialiniai partneriai - lankomės parodų atidarymuose ir uždarymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su amatininkais, stebime įvairių amatų demonstravimą.

Dar rugsėjo mėnesį II g klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Amatų centre, kuriuos vedė amatininkai Erikas ir Daiva Čypai. Mokiniai mokėsi drožybos - drožinėjo liaudies ornamentais puoštus kalavijus, kita grupė mokėsi megzti - priėmė iššūkį mokytis riešinių mezgimo.

Teorinėje dalyje susipažinę su karybos ir ginklų istorija bei riešinių dėvėjimo tradicijomis, aptarę joms būdingas spalvas ir ornamentus, ištyrinėję darbui reikalingas medžiagas ir įrankius, išklausę saugaus darbo instruktažą mokiniai kibo į darbą - praktiškai išbandė drožybos ir mezgimo amatą.

Net tris užsiėmimus mokiniai klausydami amatininkų instrukcijų ir patarimų, stebėdami darbo procesą mokėsi įvaldyti įrankius, teorines žinias pritaikyti praktikoje. Kilusius sunkumus ir nesklandumus mokiniams įveikti padėjo technologijų mokytojai - Daiva Mieliauskienė ir Antanas Svidinskas.

Spalio mėnesį šiuos užsiėmimus tęs 7-tos kl. mokiniai. Be to, mokiniai yra pakviesti į popieriaus karpinių amato demonstravimą bei žaisliukų gamybą.

Dėkojame Amatų centro Antazavės dvare vadovei Vilmai Mickutei už bendradarbiavimą ir sudarytas sąlygas susipažinti su tautiniu paveldu - senaisiais amatais, išbandyti juos, galimybę mokiniams geriau pažinti savo gebėjimus ir polinkius bei pasimokyti iš amatų srities profesionalų.

Jovita Vainikevičiūtė,
ugdymo karjerai koordinatorė