Veiklos Amatų centre Antazavės dvare

ppp
    Draugystė su Amatų centru Antazavės dvare užsimezgė jau prieš keletą metų. Dar labiau ji sustiprėjo gimnazijai pradėjus dalyvauti projekte ,,Pažink valstybę" ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Zarasų krašto muziejumi (Amatų centras yra muziejaus padalinys).

    Nuo tada esame socialiniai partneriai - lankomės parodų atidarymuose ir uždarymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su amatininkais, stebime įvairių amatų demonstravimą.

    Dar rugsėjo mėnesį II g klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Amatų centre, kuriuos vedė amatininkai Erikas ir Daiva Čypai. Mokiniai mokėsi drožybos - drožinėjo liaudies ornamentais puoštus kalavijus, kita grupė mokėsi megzti - priėmė iššūkį mokytis riešinių mezgimo.

    Teorinėje dalyje susipažinę su karybos ir ginklų istorija bei riešinių dėvėjimo tradicijomis, aptarę joms būdingas spalvas ir ornamentus, ištyrinėję darbui reikalingas medžiagas ir įrankius, išklausę saugaus darbo instruktažą mokiniai kibo į darbą - praktiškai išbandė drožybos ir mezgimo amatą.

    Net tris užsiėmimus mokiniai klausydami amatininkų instrukcijų ir patarimų, stebėdami darbo procesą mokėsi įvaldyti įrankius, teorines žinias pritaikyti praktikoje. Kilusius sunkumus ir nesklandumus mokiniams įveikti padėjo technologijų mokytojai - Daiva Mieliauskienė ir Antanas Svidinskas.

    Spalio mėnesį šiuos užsiėmimus tęs 7-tos kl. mokiniai. Be to, mokiniai yra pakviesti į popieriaus karpinių amato demonstravimą bei žaisliukų gamybą.

    Dėkojame Amatų centro Antazavės dvare vadovei Vilmai Mickutei už bendradarbiavimą ir sudarytas sąlygas susipažinti su tautiniu paveldu - senaisiais amatais, išbandyti juos, galimybę mokiniams geriau pažinti savo gebėjimus ir polinkius bei pasimokyti iš amatų srities profesionalų.

Jovita Vainikevičiūtė,
ugdymo karjerai koordinatorė

1

2

3

4

4a

5

6a

6

7

8

9

10

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla