Pamokos kitur ir kitaip

tit1tit2

Birželio 7 d. trečios, ketvirtos ir šeštos klasių moksleiviai keliavo po Anykščius. Kelionė prasidėjo nuo Aukštaitijos siaurojo geležinkelio muziejaus. Mus pasitikęs siauruko ekskursijų vadovas pirmiausia leido pasimankštinti ir pasivažinėti rankine drezina bei triračiu ant bėgių. Taigi, turėjome gerą kūno kultūros pamoką. Vėliau mūsų laukė istorijos pamoka. Jos metu aplankėme pagrindinį stoties pastatą, prekių sandėlį, garvežį. Mintimis nusikėlėme į 1941 metų birželio 14-ąją, kada prasidėjo masinis Lietuvos gyventojų trėmimas. Bandėme suvokti, ką tuo metu išgyveno tremtiniai. Pabuvojome tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinete. Apžiūrėjome įspūdingą istorinių transporto priemonių ekspoziciją, suradome pono Byno automobiliuką.

Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka vyko prie A. Baranausko klėtelės, kurioje poetas parašė savo garsiausią kūrinį ,,Anykščių šilelis“. Žiūrėjome mokomąjį filmuką ir, lydimi kankorėžiuko, susipažinome su poeto ir vyskupo svarbiausiais gyvenimo ir kūrybos faktais. Muzikos pamokoje klausėmės įvairių muzikinių kūrinių pagal poemą ,,Anykščių šilelis“. Daugumai moksleivių labiausiai patiko atlikėjo Vido Bareikio sukurta muzikinė šios poemos versija.

Vėliau prasidėjo dailės ir technologijų pamokos. Aplankę tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspoziciją supratome, kokį unikalų būdą kurti surado dailininkas. Žavėjomės jo akmens miltais nutapytais paveikslais.

Šeimyniškėlių piliakalnio istoriniame komplekse turėjome dar vieną istorijos pamoką. Nusikėlėme į Lietuvos karaliaus Mindaugo laikus, susipažinome su Vorutos istorija. Papilio kiemelyje vaikai galėjo šaudyti iš lanko, mėtyti ietį, mojuoti kardais, įskelti ugnį, pasimatuoti šarvus ir pajusti jų svorį, žaisti senovinius žaidimus, pabūti archeologais, rasti ir tyrinėti archeologinius radinius.

Pažintinę kelionę po Anykščius tęsėme prie antro pagal dydį akmens Lietuvoje Puntuko. Pasaulio pažinimo pamokos metu keliavome medžių lajų taku, sužinojome, kokia turtinga ir įvairi mūsų miškų gyvūnija ir augalija. Perėjome Beždžionių tiltu per Šventosios upę.

17.1

17.2

Arklio muziejuje dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Stebuklinga kelionė po senolių vaikystės kaimą“, susipažinome su arklio evoliucija, kūno dalių pavadinimais, daug sužinojome apie lietuviškas arklių veisles. Klausėmės įdomių pasakojimų apie žmogaus ir arklio draugystę. Dar vienoje kūno kultūros pamokoje daug judėjome, sportavome, įveikėme kliūčių ruožą, žaidėme žaidimus, lenktyniavome.

Pabaigoje aplankėme senųjų amatų kiemelius, susipažinome su senaisiais amatais- kalvio ir audėjos darbu, o visos kelionės po Anykščius metu galėjo stebėti gidės Editos darbą. Ji vaikams papasakojo Anykščių krašto pavadinimo kilmės istoriją, suteikė daug istorinių žinių apie Anykščius ir lankomus objektus bei supažindino su gido profesija. Taigi, dalyvavome ir ugdymo karjerai pamokoje.

26.a

Rūta Daumantienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija