Prisijungiame prie projekto apie Vilnių

scan 1 pp
    Mes, 9 kl. mokiniai, taip pat dalyvavome projekto „Vilnius poezijoje, piešiniuose, dainose ir istoriniuose šaltiniuose“ veikloje. Turėjome pristatyti trumpus pranešimus tema „Vilnius lietuvių poezijoje“. Kiekvienas turėjome susirasti eilėraštį, kur būtų minimas Vilnius, ir jį analizavome, pristatydami autorių ir mintis apie sostinę. Pradžių pradžia, aišku, yra legenda apie geležinį vilką, kuri buvo perduodama iš kartos į kartą. Legendą priminė mokytoja, taip pat buvo papasakota apie 16 a. lietuvių rašytojo Jono Radvano herojinį epą „Radviliada“, kuriame irgi iškyla Vilniaus vaizdiniai. O ką gi suradome mes?

    Aiškesnį Vilniaus paveikslą pastebėjome XVI a. pab. – XX a. pr. poeto Maironio eilėraščiuose, kur sostinė vaizduojama kaip tautos įkvėpimo šaltinis. Pristatėme poetą Maironį, analizavome jo eilėraščius, kuriuose buvo minimas Vilnius. Kita autorė, kuris ypač daug rašė apie Vilnių, tai jau moderniosios literatūros atstovė Judita Vaičiūnaitė. Ji idealizavo taip mylimą Vilnių ir aprašė net ir pačias smulkiausias miesto detales. Įdomu tai, kad ir mūsų kraštiečiai yra rašę apie Vilnių. Miesto vaizdai iškyla Pauliaus Širvio ir Anelės Snukiškytės – Ališauskienės eilėraščiuose.

    Įdomu buvo peržiūrėti poezijos knygas ir pasigilinti, kas ir kaip rašė apie Vilnių. Visi kartu sukūrėme poezijos šventę ir taip prisidėjome prie Vilniaus miesto jubiliejaus paminėjimo.

Adomas Dainys, 9 kl. mokinys

scan 1

scan 2

scan 3

scan 4

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla