Susipažinome su savanoryste

IMG 7024PPTęsdami savo dalyvavimą projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme" šių mokslo metų ugdymo karjerai veiklose kaip vieną iš karjeros bei savęs pažinimo galimybių numatėme moksleivių supažindinimą su vis labiau populiarėjančia socialine sritimi – savanoryste.

Tuo tikslu Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos devintos klasės mokiniai ir vyko į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą, kuriame pagal Europos programos „Veiklus jaunimas" finansuojamą Europos savanorių tarnybos (EST) projektą nuo kovo mėnesio besidarbuojančios savanorės - žurnalistė Olesia, geologė Marion bei teisinį išsilavinimą turinti Margo (atvykusios iš Rusijos ir Prancūzijos) surengė užsiėmimą „Savanorystė kaip savęs pažinimo galimybė".
     Moksleiviai kartu su savanorėmis aiškinosi savanorystės sąvoką, jos principus, motyvus užsiimti šia veikla, nagrinėjo tarptautinės savanorystės veikimo mechanizmą, dalinosi turima savanorystės patirtimi. Dirbdami grupėse moksleiviai bandė įsivaizduoti ketiną tapti savanoriais užsienio šalyse, rašyti motyvacinius laiškus, imitavo siunčiančią, priimančią bei koordinuojančią organizacijas, pristatė jų funkcijas, išbandė savanorio kelią nuo išvykimo į tariamą užsienio šalį iki sugrįžimo į namus.
     Vyr. rekreacininkas Vytautas Eidėjus supažindino su tarptautiniais (čia jie vyksta nuo 2008 m.) Gražutės regioninio parko projektais: šią vasarą vykusiu mažiau galimybių turintiems asmenims skirtu projektu (parke darbavosi 12 savanorių), su spalio mėnesį startuojančiu projektu „Gamtai kuriančios rankos", kurio dalyviai kartu su vietiniais liaudies meistrais mokysis dirbti su medžiu ir atnaujins dviračių taką Antalieptėje, pristatė savanorystės veiklas Gražutės regioniniame parke. O išbandyti bei pažinti save, įgyti naujų gebėjimų ir patirties čia tikrai yra kur: savanoriams siūloma dirbti gamtotvarkos (stepinių pievų šienavimas, pelkių tvarkymas), pažintinių takų, trasų įrengimo ir priežiūros, kultūros vertybių priežiūros srityse, vesti ekskursijas gamtoje ir lankytojų centre, organizuoti aplinkosauginius renginius, konferencijas, stovyklas, žygius, viešinti regioninio parko savanorių veiklą ar dirbti žaliuoju reindžeriu.
     Gražutės regioninio parko vyr. kraštotvarkininko Osvaldo Visocko organizuotoje praktinėje veikloje turėjome progą pasijausti tikrais savanoriais tvarkydami Salako pilkapyną.
     Dėkojame Gražutės regioninio parko darbuotojams ir savanorėms už dalykišką bendradarbiavimą ir nuoširdų bendravimą, linkime, kad savanorystės virusas plėstųsi, o savanorystė išliktų stipriąja šio regioninio parko puse.

Jovita Vainikevičiūtė

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos